E-T-A 3120-F311-P7T1-W04F-12A
3120-F311-P7T1-W04F-12A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W04F-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W04F-12A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W04F-12A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W04F-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W04F-12A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W04F-12A
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W04F-12A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W04F-12A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W04F-12A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W04F-12A
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.6UH 4.9A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
TM3107K010DEBA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf