E-T-A 3120-F311-P7T1-W04H-6A
3120-F311-P7T1-W04H-6A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W04H-6A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W04H-6A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W04H-6A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W04H-6A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W04H-6A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W04H-6A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating6A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W04H-6A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W04H-6A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W04H-6A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W04H-6A
CONN HEADER 18POS 2MM PCB GOLD datasheet.pdf
HEADER OPEN TURR 3LVL.300 4POS datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SLOT HEX DEC 30V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE 10COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR MFP-14S datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf