E-T-A 3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
Related Links3120-F311-P7T, 3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W14LR3-2.5A
IC INVERTER 1-INPUT 5DSBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 8VDFPN datasheet.pdf
SW SNAP SPST-NO 6A QC TERM 250V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (J-385-76) SPM datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf