E-T-A 3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
3120-F311-P7T1-W14XR3-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W14XR3-10A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W14XR3-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W14XR3-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W14XR3-10A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W14XR3-10A
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 3A TO220F datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CLIP THREADED T-BAR datasheet.pdf
HDR M 18 POS 2RF datasheet.pdf