E-T-A 3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
3120-F311-P7T1-W14XR3-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W14XR3-20A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W14XR3-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W14XR3-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W14XR3-20A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W14XR3-20A
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
IC QUAD BILATERAL SWITCH 14-DIP datasheet.pdf
CONN HDR 4POS VERT 2MM BLUE T/H datasheet.pdf
IC PWM FLYBACK ISOLATED VM 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 30"W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.12M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAN TC200 FEMALE CONTACT 70MM datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf