E-T-A 3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
3120-F311-P7T1-W15XY3-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W15XY3-5A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W15XY3-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationOrange
Illumination Voltage (Nominal)9V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W15XY3-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W15XY3-5A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W15XY3-5A
THERMISTOR NTC 10K OHM SOD27 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 50MA TO-236AB datasheet.pdf
CABLE HDMI-M TO DVI-M 12' GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
25UF 50V 6.35X17.45 85C AXI datasheet.pdf