E-T-A 3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
3120-F311-P7T1-W19DG2-2A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W19DG2-2A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W19DG2-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC250V
Actuator TypeRocker
IlluminationGreen
Illumination Voltage (Nominal)20V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W19DG2-2A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W19DG2-2A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W19DG2-2A
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 16 4POS datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 42A 125W TO247 datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 17C2 MIX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC LCD DRIVER UNIV 56TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf