E-T-A 3120-F313-P7T1-W01X-20A
3120-F313-P7T1-W01X-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F313-P7T1-W01X-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A
Datasheet Download
3120-F313-P7T1-W01X-20A.pdf
Availability of 3120-F313-P7T1-W01X-20A
QUANTITY
3120-F313-P7T1-W01X-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F313-P7T1-W01X-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F313-P7T1-W01X-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F313-P7T1-W01X-20A
Related Links3120-F313-P, 3120-F313-P7T1-W01X-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F313-P7T1-W01X-20A Details Description
Related parts for 3120-F313-P7T1-W01X-20A
TRIMMER 2M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
KIT DESIGN-IN N5125S01 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 300MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN 16POS FML SOLDER ROW A datasheet.pdf