E-T-A 3120-F321-P7T1-W02D-10A
3120-F321-P7T1-W02D-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W02D-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W02D-10A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W02D-10A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W02D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W02D-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W02D-10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W02D-10A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W02D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W02D-10A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W02D-10A
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODEM V.34 SERIAL DATA 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2.4A DO220AA datasheet.pdf
SINGLE ROW POST HEADER ASSY SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf