E-T-A 3120-F321-P7T1-W02D-15A
3120-F321-P7T1-W02D-15A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W02D-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W02D-15A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W02D-15A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W02D-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W02D-15A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W02D-15A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W02D-15A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W02D-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W02D-15A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W02D-15A
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 22POS .156 GRN datasheet.pdf
TRIMMER 150 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1X3 W/ADH datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf