E-T-A 3120-F324-P7T1-W01D-10A
3120-F324-P7T1-W01D-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F324-P7T1-W01D-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3120-F324-P7T1-W01D-10A.pdf
Availability of 3120-F324-P7T1-W01D-10A
QUANTITY
3120-F324-P7T1-W01D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F324-P7T1-W01D-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F324-P7T1-W01D-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F324-P7T1-W01D-10A
Related Links3120-F324-P, 3120-F324-P7T1-W01D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F324-P7T1-W01D-10A Details Description
Related parts for 3120-F324-P7T1-W01D-10A
RES SMD 300 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
RESONATOR CER 16.00MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" TIN datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
MICRO 15 M 3" YEL JACKP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS STR 5MM datasheet.pdf
TCATT DBLE LNR 7 X 36 YD BULK datasheet.pdf
GUIDE, STACKER, LEFT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf