E-T-A 3120-F324-P7T1-W01L-20A
3120-F324-P7T1-W01L-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F324-P7T1-W01L-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F324-P7T1-W01L-20A.pdf
Availability of 3120-F324-P7T1-W01L-20A
QUANTITY
3120-F324-P7T1-W01L-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F324-P7T1-W01L-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F324-P7T1-W01L-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F324-P7T1-W01L-20A
Related Links3120-F324-P, 3120-F324-P7T1-W01L-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F324-P7T1-W01L-20A Details Description
Related parts for 3120-F324-P7T1-W01L-20A
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf