E-T-A 3120-F324-P7T1-W04L-12A
3120-F324-P7T1-W04L-12A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F324-P7T1-W04L-12A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F324-P7T1-W04L-12A.pdf
Availability of 3120-F324-P7T1-W04L-12A
QUANTITY
3120-F324-P7T1-W04L-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F324-P7T1-W04L-12A
Internal Part NumberEIS-3120-F324-P7T1-W04L-12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F324-P7T1-W04L-12A
Related Links3120-F324-P, 3120-F324-P7T1-W04L-12A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F324-P7T1-W04L-12A Details Description
Related parts for 3120-F324-P7T1-W04L-12A
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128PS .050" SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 200W datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf