E-T-A 3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A.pdf
Availability of 3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
QUANTITY
3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
IlluminationGreen/Red
Illumination Voltage (Nominal)185V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
Related Links3120-F32F-H7, 3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A Details Description
Related parts for 3120-F32F-H7T1-SGRXG4-20A
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
IC MONO/ASTBL MULTVIBRATR 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 12NS 56TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf