E-T-A 3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A.pdf
Availability of 3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
Related Links3120-F32F-P7, 3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A Details Description
Related parts for 3120-F32F-P7T1-SWBXL4-20A
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IMPACT DC 4X10 GR SN datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123 datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1350LM 1CH MCPCB datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 210MA 5 OHM SMD datasheet.pdf