E-T-A 3120-F32G-P7T1-D01X-16A
3120-F32G-P7T1-D01X-16A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32G-P7T1-D01X-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32G-P7T1-D01X-16A.pdf
Availability of 3120-F32G-P7T1-D01X-16A
QUANTITY
3120-F32G-P7T1-D01X-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32G-P7T1-D01X-16A
Internal Part NumberEIS-3120-F32G-P7T1-D01X-16A
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32G-P7T1-D01X-16A
Related Links3120-F32G-P, 3120-F32G-P7T1-D01X-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32G-P7T1-D01X-16A Details Description
Related parts for 3120-F32G-P7T1-D01X-16A
IC INTERFAC PCM COMBO II 28-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS DUAL .236 PCB datasheet.pdf
RES 12K OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
GROMMET 1.250" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf