E-T-A 3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
3120-F511-H7T1-W01L-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F511-H7T1-W01L-2.5A.pdf
Availability of 3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
QUANTITY
3120-F511-H7T1-W01L-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
Internal Part NumberEIS-3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
Related Links3120-F511-H7, 3120-F511-H7T1-W01L-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F511-H7T1-W01L-2.5A Details Description
Related parts for 3120-F511-H7T1-W01L-2.5A
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2924 datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 12AWG GREY datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 23POS datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD FOAM COTTON 2500PC datasheet.pdf
LED CBL ASSY 0.50W WH/BK 24"WIRE datasheet.pdf