E-T-A 3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
3120-F511-H7T1-W14XR1-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F511-H7T1-W14XR1-10A.pdf
Availability of 3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
QUANTITY
3120-F511-H7T1-W14XR1-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
Related Links3120-F511-H7, 3120-F511-H7T1-W14XR1-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F511-H7T1-W14XR1-10A Details Description
Related parts for 3120-F511-H7T1-W14XR1-10A
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC 214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf