E-T-A 3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
3120-F511-P7T1-W12FY3-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F511-P7T1-W12FY3-10A.pdf
Availability of 3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
QUANTITY
3120-F511-P7T1-W12FY3-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
Related Links3120-F511-P7, 3120-F511-P7T1-W12FY3-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F511-P7T1-W12FY3-10A Details Description
Related parts for 3120-F511-P7T1-W12FY3-10A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 9 POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
TRANS 8W RF GAN HEMT 440109 PKG datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP FILM 110UF 10% 1.32KVDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 25V AXIAL datasheet.pdf
IE-CST SHEATHING STRIPPERS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0306 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 125VAC AXIAL datasheet.pdf