E-T-A 3120-F513-P7M1-W04L-2A
3120-F513-P7M1-W04L-2A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F513-P7M1-W04L-2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F513-P7M1-W04L-2A.pdf
Availability of 3120-F513-P7M1-W04L-2A
QUANTITY
3120-F513-P7M1-W04L-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F513-P7M1-W04L-2A
Internal Part NumberEIS-3120-F513-P7M1-W04L-2A
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F513-P7M1-W04L-2A
Related Links3120-F513-P, 3120-F513-P7M1-W04L-2A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F513-P7M1-W04L-2A Details Description
Related parts for 3120-F513-P7M1-W04L-2A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 36A TO-268 D3 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 240V datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C QFN datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf