E-T-A 3120-F523-P7T1-W01L-20A
3120-F523-P7T1-W01L-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F523-P7T1-W01L-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F523-P7T1-W01L-20A.pdf
Availability of 3120-F523-P7T1-W01L-20A
QUANTITY
3120-F523-P7T1-W01L-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F523-P7T1-W01L-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F523-P7T1-W01L-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F523-P7T1-W01L-20A
Related Links3120-F523-P, 3120-F523-P7T1-W01L-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F523-P7T1-W01L-20A Details Description
Related parts for 3120-F523-P7T1-W01L-20A
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 680K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 148PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN VT SHDR CPI HDR GOLD 26POS datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 12.7X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS datasheet.pdf