E-T-A 3120-F523-P7T1-W02D-5A
3120-F523-P7T1-W02D-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F523-P7T1-W02D-5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F523-P7T1-W02D-5A.pdf
Availability of 3120-F523-P7T1-W02D-5A
QUANTITY
3120-F523-P7T1-W02D-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F523-P7T1-W02D-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F523-P7T1-W02D-5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F523-P7T1-W02D-5A
Related Links3120-F523-P, 3120-F523-P7T1-W02D-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F523-P7T1-W02D-5A Details Description
Related parts for 3120-F523-P7T1-W02D-5A
TERM BLOCK 6.35MM 12POS BK datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 100W OUT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf