E-T-A 3120-F554-P7T1-W04G-10A
3120-F554-P7T1-W04G-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F554-P7T1-W04G-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3120-F554-P7T1-W04G-10A.pdf
Availability of 3120-F554-P7T1-W04G-10A
QUANTITY
3120-F554-P7T1-W04G-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F554-P7T1-W04G-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F554-P7T1-W04G-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F554-P7T1-W04G-10A
Related Links3120-F554-P, 3120-F554-P7T1-W04G-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F554-P7T1-W04G-10A Details Description
Related parts for 3120-F554-P7T1-W04G-10A
CONN HEADER VERT 10POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC DUAL 4-1DATA SELEC/MUX 16-DIP datasheet.pdf
IC BUFF SCHM TRG DL N-INV 6ULLGA datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
3:1 ADHESIVE LINED 1.22M CUT BLA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.12A datasheet.pdf