E-T-A 3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
3120-F554-P7T1-W14DR3-16A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F554-P7T1-W14DR3-16A.pdf
Availability of 3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
QUANTITY
3120-F554-P7T1-W14DR3-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
Internal Part NumberEIS-3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
Related Links3120-F554-P7, 3120-F554-P7T1-W14DR3-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F554-P7T1-W14DR3-16A Details Description
Related parts for 3120-F554-P7T1-W14DR3-16A
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
MODULE FEMALE 20POS CRIMP datasheet.pdf
CONN 64POS .1X.1 IDC RIBBON PCB datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.5A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf