E-T-A 3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
3120-F621-P7M1-W01D-1.2A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F621-P7M1-W01D-1.2A.pdf
Availability of 3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
QUANTITY
3120-F621-P7M1-W01D-1.2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
Internal Part NumberEIS-3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
Breaker TypeThermal
Current Rating1.2A
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
Related Links3120-F621-P7, 3120-F621-P7M1-W01D-1.2A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F621-P7M1-W01D-1.2A Details Description
Related parts for 3120-F621-P7M1-W01D-1.2A
CONN RECEPT STR 20POS 1.27MM SMD datasheet.pdf