E-T-A 3130-F110-P7T1-W02Q-14A
3130-F110-P7T1-W02Q-14A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F110-P7T1-W02Q-14A
Brief Description
CIR BRKR THRM 14A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F110-P7T1-W02Q-14A.pdf
Availability of 3130-F110-P7T1-W02Q-14A
QUANTITY
3130-F110-P7T1-W02Q-14A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F110-P7T1-W02Q-14A
Internal Part NumberEIS-3130-F110-P7T1-W02Q-14A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircuit Breakers
Series3130
Breaker TypeThermal
Current Rating14A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F110-P7T1-W02Q-14A
Related Links3130-F110-P, 3130-F110-P7T1-W02Q-14A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F110-P7T1-W02Q-14A Details Description
Related parts for 3130-F110-P7T1-W02Q-14A
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 BRASS 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 165 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN RING UNINS 20-24AWG datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf