E-T-A 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
3130-F110-P7T1-W02Q-16A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F110-P7T1-W02Q-16A.pdf
Availability of 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
QUANTITY
3130-F110-P7T1-W02Q-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Internal Part NumberEIS-3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircuit Breakers
Series3130
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Related Links3130-F110-P, 3130-F110-P7T1-W02Q-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F110-P7T1-W02Q-16A Details Description
Related parts for 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
IC SPI TO I2C BUS 24-HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 134VC SMC datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 295 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 102A X2 TO-264 datasheet.pdf