E-T-A 3130-F120-P7T1-W04Q-15A
3130-F120-P7T1-W04Q-15A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F120-P7T1-W04Q-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F120-P7T1-W04Q-15A.pdf
Availability of 3130-F120-P7T1-W04Q-15A
QUANTITY
3130-F120-P7T1-W04Q-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F120-P7T1-W04Q-15A
Internal Part NumberEIS-3130-F120-P7T1-W04Q-15A
FamilyCircuit Breakers
Series3130-F
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F120-P7T1-W04Q-15A
Related Links3130-F120-P, 3130-F120-P7T1-W04Q-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F120-P7T1-W04Q-15A Details Description
Related parts for 3130-F120-P7T1-W04Q-15A
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 6PDT 2A 6V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf