E-T-A 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
3130-F130-P7T1-W02Q-10A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F130-P7T1-W02Q-10A.pdf
Availability of 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
QUANTITY
3130-F130-P7T1-W02Q-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Internal Part NumberEIS-3130-F130-P7T1-W02Q-10A
FamilyCircuit Breakers
Series3130-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Related Links3130-F130-P, 3130-F130-P7T1-W02Q-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F130-P7T1-W02Q-10A Details Description
Related parts for 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
WASHER FLAT M2 STEEL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SENSOR MOD GEAR TOOTH 1.5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2LVL 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf