E-T-A 3130-F130-P7T1-W02Q-16A
3130-F130-P7T1-W02Q-16A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F130-P7T1-W02Q-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F130-P7T1-W02Q-16A.pdf
Availability of 3130-F130-P7T1-W02Q-16A
QUANTITY
3130-F130-P7T1-W02Q-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F130-P7T1-W02Q-16A
Internal Part NumberEIS-3130-F130-P7T1-W02Q-16A
FamilyCircuit Breakers
Series3130-F
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F130-P7T1-W02Q-16A
Related Links3130-F130-P, 3130-F130-P7T1-W02Q-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F130-P7T1-W02Q-16A Details Description
Related parts for 3130-F130-P7T1-W02Q-16A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC USB CONTROLLER HS 56VQFN datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET DISCRETE .100 GOLD datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL AD9557 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 470 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf