E-T-A 3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
3130-F130-P7T1-W19QB7-10A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F130-P7T1-W19QB7-10A.pdf
Availability of 3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
3130-F130-P7T1-W19QB7-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
Internal Part NumberEIS-3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3130
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
Related Links3130-F130-P7, 3130-F130-P7T1-W19QB7-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F130-P7T1-W19QB7-10A Details Description
Related parts for 3130-F130-P7T1-W19QB7-10A
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC PLL CLK GENERATOR 1:14 52LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING 13POS .100" SINGLE datasheet.pdf
CAP CER 43PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 354V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf