E-T-A 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A.pdf
Availability of 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
QUANTITY
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3131
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypeNot Included
IlluminationYellow
Illumination Voltage (Nominal)10V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Related Links3131-AF1HT-0, 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 129 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
SAFETY MAT 600X1500MM datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/5V DL SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
14-Output Clock Generator with Integrated 1.6 GHz VCO IC datasheet.pdf