E-T-A 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A.pdf
Availability of 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
QUANTITY
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Actuator TypeNot Included
IlluminationYellow
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
Related Links3131-AF1HT-0, 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1HT-000000-1Y2-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1HT-000000-1Y2-20A
JUMPER-H1506TR/A3049V/X 3" datasheet.pdf
IC 4.625V HI ACT 5% TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 3AXIS 2G 14-LGA datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 69MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf