E-T-A 3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
3131-AF1HT-000000-1Y3-10A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1HT-000000-1Y3-10A.pdf
Availability of 3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
QUANTITY
3131-AF1HT-000000-1Y3-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Actuator TypeNot Included
IlluminationYellow
Illumination Voltage (Nominal)20V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
Related Links3131-AF1HT-0, 3131-AF1HT-000000-1Y3-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1HT-000000-1Y3-10A Details Description
Related parts for 3131-AF1HT-000000-1Y3-10A
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS R/A SHORT LA datasheet.pdf
RECT BRIDGE 27A 800V FO-B datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL ASYNCH 8-UMAX datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf