E-T-A 3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
3131-AF1NT-000000-1Y2-10A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1NT-000000-1Y2-10A.pdf
Availability of 3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
QUANTITY
3131-AF1NT-000000-1Y2-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Actuator TypeNot Included
IlluminationYellow
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
Related Links3131-AF1NT-0, 3131-AF1NT-000000-1Y2-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1NT-000000-1Y2-10A Details Description
Related parts for 3131-AF1NT-000000-1Y2-10A
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
WIRE WRAP GUN 18-32AWG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 300K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLATE BLANK SINGLE POSITION datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT RA datasheet.pdf