E-T-A 3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
3131-AF1NT-000000-1Y2-18A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1NT-000000-1Y2-18A.pdf
Availability of 3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
QUANTITY
3131-AF1NT-000000-1Y2-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
Actuator TypeNot Included
IlluminationYellow
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
Related Links3131-AF1NT-0, 3131-AF1NT-000000-1Y2-18A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1NT-000000-1Y2-18A Details Description
Related parts for 3131-AF1NT-000000-1Y2-18A
IC FILTER BUILDING BLOCK 14-SOIC datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CONN JACK POWER R/A .05" PIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
STUD,THREADED datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf