CNC Tech 3132-20-1-0500-003-1-TS
3132-20-1-0500-003-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
3132-20-1-0500-003-1-TS
Brief Description
SILICON WIRE 20AWG YL 500'
Datasheet Download
3132-20-1-0500-003-1-TS.pdf
Availability of 3132-20-1-0500-003-1-TS
QUANTITY
3132-20-1-0500-003-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3132-20-1-0500-003-1-TS
Internal Part NumberEIS-3132-20-1-0500-003-1-TS
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.015" (0.39mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-30°C ~ 150°C
Jacket ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3132-20-1-0500-003-1-TS
Related Links3132-20-1-0, 3132-20-1-0500-003-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
3132-20-1-0500-003-1-TS Details Description
Related parts for 3132-20-1-0500-003-1-TS
IC DAC 12BIT QUAD READBK 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADR 64POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 127MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG21 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf