CNC Tech 3132-20-1-0500-004-1-TS
3132-20-1-0500-004-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
3132-20-1-0500-004-1-TS
Brief Description
SILICON WIRE 20AWG RD 500'
Datasheet Download
3132-20-1-0500-004-1-TS.pdf
Availability of 3132-20-1-0500-004-1-TS
QUANTITY
3132-20-1-0500-004-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3132-20-1-0500-004-1-TS
Internal Part NumberEIS-3132-20-1-0500-004-1-TS
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.015" (0.39mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-30°C ~ 150°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3132-20-1-0500-004-1-TS
Related Links3132-20-1-0, 3132-20-1-0500-004-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
3132-20-1-0500-004-1-TS Details Description
Related parts for 3132-20-1-0500-004-1-TS
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/X datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 0.1A SOT223 datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 180.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CABLE 6COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
AIR/WATER HEAT EXCHANGER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf