CNC Tech 3132-20-1-0500-005-1-TS
3132-20-1-0500-005-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
3132-20-1-0500-005-1-TS
Brief Description
SILICON WIRE 20AWG BL 500'
Datasheet Download
3132-20-1-0500-005-1-TS.pdf
Availability of 3132-20-1-0500-005-1-TS
QUANTITY
3132-20-1-0500-005-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3132-20-1-0500-005-1-TS
Internal Part NumberEIS-3132-20-1-0500-005-1-TS
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.015" (0.39mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-30°C ~ 150°C
Jacket ColorBlue
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3132-20-1-0500-005-1-TS
Related Links3132-20-1-0, 3132-20-1-0500-005-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
3132-20-1-0500-005-1-TS Details Description
Related parts for 3132-20-1-0500-005-1-TS
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG ISOLATED +/-15V DL 12SOP datasheet.pdf
HEATSINK SAN XFP CAGE 6.5MM datasheet.pdf
HMZD 4PR RA HDR 96P ASSY LF datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE IN LINE datasheet.pdf
FUSE LOWPROFILE MINI 58V 15A 25P datasheet.pdf