CNC Tech 3132-20-1-0500-007-1-TS
3132-20-1-0500-007-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
3132-20-1-0500-007-1-TS
Brief Description
SILICON WIRE 20AWG GN 500'
Datasheet Download
3132-20-1-0500-007-1-TS.pdf
Availability of 3132-20-1-0500-007-1-TS
QUANTITY
3132-20-1-0500-007-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3132-20-1-0500-007-1-TS
Internal Part NumberEIS-3132-20-1-0500-007-1-TS
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.015" (0.39mm)
Length500' (152.44m)
Voltage300V
Operating Temperature-30°C ~ 150°C
Jacket ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3132-20-1-0500-007-1-TS
Related Links3132-20-1-0, 3132-20-1-0500-007-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
3132-20-1-0500-007-1-TS Details Description
Related parts for 3132-20-1-0500-007-1-TS
CONN SOCKET 10-14AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 13A 0.65 MOHM datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 383MBGA datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 1% 10W datasheet.pdf