3M 32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
32.7MM-32.7MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
32.7MM X 32.7MM 1=25/PK
Datasheet Download
32.7MM-32.7MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
QUANTITY
32.7MM-32.7MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeSquare
Outline32.70mm x 32.70mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
Related Links32.7MM-32.7M, 32.7MM-32.7MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
32.7MM-32.7MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 32.7MM-32.7MM-25-5590H-05
LED 7-SEG SGL CC HE RED RHDP .8" datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
IC SW CONTINUOUS TIME BIPO 3SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HS HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 5A FIN datasheet.pdf