Bourns Inc. 3214W-1-104E
3214W-1-104E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-104E
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-104E.pdf
Availability of 3214W-1-104E
QUANTITY
3214W-1-104E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-104E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-104E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-104E
Related Links3214W-, 3214W-1-104E Datasheet, Bourns Inc. Distributor