Bourns Inc. 3214W-1-104G
3214W-1-104G picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-104G
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-104G.pdf
Availability of 3214W-1-104G
QUANTITY
3214W-1-104G Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-104G
Internal Part NumberEIS-3214W-1-104G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3214, 3224 Series Plastic March/2011
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-104G
Related Links3214W-, 3214W-1-104G Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-104G Details Description
Related parts for 3214W-1-104G
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MKS60K datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 18POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 200MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-100 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ER5018-030N, 3 N/C, 1/2 IN. NPT datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL NK datasheet.pdf