Bourns Inc. 3214W-1-203E
3214W-1-203E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-203E
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-203E.pdf
Availability of 3214W-1-203E
QUANTITY
3214W-1-203E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-203E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-203E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-203E
Related Links3214W-, 3214W-1-203E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-203E Details Description
Related parts for 3214W-1-203E
MOSFET N-CH 30V 33A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 1% datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 40A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
IC GPS SSIV ROM WLCSP datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf