Bourns Inc. 3214W-1-204E
3214W-1-204E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-204E
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-204E.pdf
Availability of 3214W-1-204E
QUANTITY
3214W-1-204E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-204E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-204E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-204E
Related Links3214W-, 3214W-1-204E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-204E Details Description
Related parts for 3214W-1-204E
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DIFF 20-QFN datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 1PH ZC datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
29 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC VCXO 25MHZ 16QFN datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.4NH 320MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf