Bourns Inc. 3214W-1-503G
3214W-1-503G picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-503G
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-503G.pdf
Availability of 3214W-1-503G
QUANTITY
3214W-1-503G Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-503G
Internal Part NumberEIS-3214W-1-503G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3214, 3224 Series Plastic March/2011
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-503G
Related Links3214W-, 3214W-1-503G Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-503G Details Description
Related parts for 3214W-1-503G
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20DHVQFN datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
IC FIFO SS 65536X18 15NS 64-TQFP datasheet.pdf
OSC VCXO 771.8127MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 1.78MM datasheet.pdf
RES 227 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 25.4MM 250/PK datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf