Bourns Inc. 3214X-2-202E
3214X-2-202E picture photo
Mfg. Part Number
3214X-2-202E
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214X-2-202E.pdf
Availability of 3214X-2-202E
QUANTITY
3214X-2-202E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214X-2-202E
Internal Part NumberEIS-3214X-2-202E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214X-2-202E
Related Links3214X-, 3214X-2-202E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214X-2-202E Details Description
Related parts for 3214X-2-202E
SWITCH MINI SPDT ROLLER PCB datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 75NS 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
VHDCI STACKED RCPT W/CVR 136CKT datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC523LC4 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 4V X5R 01005 datasheet.pdf