Bourns Inc. 3223W-1-101
3223W-1-101 picture photo
Mfg. Part Number
3223W-1-101
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223W-1-101.pdf
Availability of 3223W-1-101
QUANTITY
3223W-1-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223W-1-101
Internal Part NumberEIS-3223W-1-101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3223 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of Turns11
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.164" H (3.90mm x 3.18mm x 4.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223W-1-101
Related Links3223W, 3223W-1-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223W-1-101 Details Description
Related parts for 3223W-1-101
IC SRAM 8KBIT 100NS 48DIP datasheet.pdf
IGBT 1200V 90A 385W TO247AC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.1A 69 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 600V 800A CHAS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf