Bourns Inc. 3224J-1-205E
3224J-1-205E picture photo
Mfg. Part Number
3224J-1-205E
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3224J-1-205E.pdf
Availability of 3224J-1-205E
QUANTITY
3224J-1-205E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3224J-1-205E
Internal Part NumberEIS-3224J-1-205E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3224 Model Epoxy Color June/2007
3214, 3224 Series Plastic March/2011
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.146" H (4.60mm x 3.50mm x 3.71mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3224J-1-205E
Related Links3224J-, 3224J-1-205E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3224J-1-205E Details Description
Related parts for 3224J-1-205E
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 400MCM datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.3UH T65 datasheet.pdf
PDU FOR GT SERIES 8 & 10KVA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf