Bourns Inc. 3224W-1-201E
3224W-1-201E picture photo
Mfg. Part Number
3224W-1-201E
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3224W-1-201E.pdf
Availability of 3224W-1-201E
QUANTITY
3224W-1-201E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3224W-1-201E
Internal Part NumberEIS-3224W-1-201E
3214, 3224 Series Plastic March/2011
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.208" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3224W-1-201E
Related Links3224W-, 3224W-1-201E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3224W-1-201E Details Description
Related parts for 3224W-1-201E
JUMPER-H1503TR/A3049A/X 12" datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 2A SOT-23 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN CAP DOUBLE LOCK 12PS YELLOW datasheet.pdf
DIODE MOD 3PH BRDG 1600V 20A datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 62.5/125 SLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/1 SOLID HAN P datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf